Opakowanie ma znaczenie

To w jaki sposób wręczamy prezent ma ogromne znaczenie zarówno dla nas jak i dla odbiorcy. Zawsze staramy się aby zakupiony prezent była ładnie zapakowany przed wręczeniem go. Dlatego też, słodycze reklamowe również powinny mieć ładne opakowanie dostosowane do sytuacji i okoliczności. Nie możemy wręczyć kontrahentowi krówek reklamowych luzem bez opakowania lub we foliowym woreczku – będzie to nie estetyczne i nie zrobi dobrego wrażenia. Nawet jeśli słodycze będą przepyszne i będą miały najpiękniejszy projekt graficzny na etykiecie a zostaną wręczone w nieodpowiednim opakowaniu pozostawią tylko nie miłe wspomnienie w głowie naszego klienta.

Opakowania na słodycze muszą być w miarę szczelne aby nie dostawały się do nich żadne zanieczyszczenia oraz nie utraciły swojego aromatu. Poniżej kilka przykładów opakowań

METALOWE

źródło: www.sxc.hu

źródło: www.sxc.hu

Wszelkiego rodzaju puszki z różnymi zamknięciami. Nadają się do przechowywania pierników, ciastek, czekoladek, batoników, wafelków, kawy herbaty, cukierków itp. Wszystko zależy od rozmiaru i kształtu puszki. Atutem metalowych puszek jest możliwość wykonania na niej graweru lub oklejenia etykietą samoprzylepną z naszą reklamą.

FOLIOWE
Mogą to być wszelkiego rodzaju sakiewki na pierniki, cukierki, suche ciastka lub owoce w czekoladzie. Świetnie sprawdzą się również przeźroczyste pudełka z foli PCV. Zaletą opakowań foliowych jest to, że dokładnie widać co znajduje się wewnątrz opakowania – czyli słodycze z logo. Nie zaleca się stosowania torebek foliowych z zamknięciem strunowym ponieważ nie wygląda to zbyt estetycznie.

SZKLANE
Świetnie się nadają na płynne i sypkie słodkości np. miód, cukier, kawa itp. Ładnie się w nich prezentują żelki. Można w nich przechowywać również słodycze, które mogą się pokruszyć w czasie transportu. Takimi opakowaniami mogą być zarówno słoiczki jak i miseczki z pokrywką, kubki z nadrukiem firmowym lub filiżanki z logo (zawinięte w ozdobny celofan.

DREWNIANE
To opakowania nadające się na czekoladki pierniki i ciasteczka. Można wykonać na nich grawer lub nakleić etykietę z wielobarwnym nadrukiem firmowym.

źródło: www.sxc.pl

źródło: www.sxc.hu